texture

PDF Formatına Çevirme

Pdf çevirme

Word, excel, powerpoint, jpeg gibi belgelerinizi ve görsellerinizi sürüm farkından dolayı kaynaklanan olası parağraf, sütun vb. kaymalarını engellemek için dosyalarınızı ve resimlerinizi PDF formatınıza çevirmenizi istiyoruz.

Word belgelerinizi PDF formatında kaydederken yazdır sekmesindeki kombinasyonlara dikkat etmenizi isteriz. Word sayfanızı PDf formatında kaydederken maaliyeti düşürmek için bir sayfada kaç sayfa gözükmesini istiyorsanız yazdır sekmesinden istenilen seçeneğin belirlenmesi gerekiyor. Seçenekleri belirledikten sonra farklı kaydet seçeneğinden dosyanızı PDF olarak kaydedebilirsiniz.

Excel Formatını PDF formatında kaydetmek isteyenler için birkaç seçeneğin belirlenmesi gerekiyor. Öncelik olarak yazdırma alanların belirlenmesi gerekli. Kullandığınız excel sürümünün üst sekmesinden erişebilirsiniz. Yazdırma alanı belirledikten sonra yazdır ( Ctrl + p ) sekmesine gelerek kağıt yönünüz hangi yönde olmasını istiyorsanız yatay veya dikey olarak seçimini yapın. Birden fazla  alt sekmeniz varsa tüm sekmeleri yazdır veya istenilen sekmenin seçimini yapın. Şimdi sıra yazdırma alanını yatay yada dikey olarak belirlediğiniz sayfaya sığdırmada. Belirlediğiniz yazdırma alanını kenarlardan mı sığdırmak? Yoksa tüm çalışma alanını tek sayfaya sığdırmak? Bu alanı da isteğiniz koşulunda seçerek farklı kaydetten exceliniz PDF olarak kaydedebilrisiniz.

PowerPoint sunumlarınızı PDF formatında kaydetmek isteyenler için birkaç seçeneğin belirlenmesi gerekiyor. Yazdır (Ctrl+p) sekmesine gelerek bir sayfada kaç slayt gözükmesini istiyorsanız belirlenen kombinasyonları seçmeniz gerek. Slaylatları istenilen gibi sayfaya sığdırarak farklı kaydedip PDF formatında kaydetmiş olursunuz.

Jpeg formatındaki resimleri jpeg to pdf converter sitelerinden PDF’e çevirebililirsiniz. Hazırlanan belgeleri web sitemizin yazdırma sekmesine yükleyerek fotokopilerinizi kapınıza getirelim.